Våra säljare

Kontakta oss på Tikkurila för att få hjälp med produktval, lägga en order eller fråga om våra produkter. Vi arbetar över hela landet och kan komma ut till er för teknisk support på plats. Nedan listas alla våra duktiga säljare och tekniker, de hjälper er gärna. Har ni mer tekniska frågor kan ni vända er till våra duktiga tekniker på teknisk support »

 

Försäljningsdirektör
Peter Sjödelius
Tel: 072 204 15 08
Mail: peter.sjodelius@tikkurila.com

Key Account Manager, Återförsäljare
Stefan Lindgren
Tel: 070 637 57 18
Mail: stefan.lindgren@tikkurila.com

Försäljningschef, Metall
Magnus Johansson
Tel: 070 21 70 785
Mail: magnus.johansson@tikkurila.com

Teknisk specialist, Metall och Lösningsmedel
Mats Nordin
Tel: 070 637 57 88
Mail: mats.nordin@tikkurila.com

Teknisk specialist, Metall och Vatten  
Magnus Lindwall
Tel: 070 176 36 64
Mail: magnus.lindwall@tikkurila.com

Teknisk Säljare Metall
Robin Trewe
Tel: 0723 48 0196
Mail: robin.trewe@tikkurila.com

Teknisk Säljare Metall
Tomas Johansson
Tel: 072 237 92 24
Mail: tomas.johansson@tikkurila.com

Teknisk Säljare Metall
Magnus Ytterström
Tel: 072-348 08 02
Mail: magnus.ytterstrom@tikkurila.com

KAM Fontezinc HR
Harald Lacis
Tel: 070-637 75 04
Mail: harald.lacis@tikkurila.com

Teknisk specialist, Trä
Mikael Andersson
Tel: 070 637 57 52
Mail: mikael.andersson@tikkurila.com

Key Account Manager, Trä
Magnus Niklasson
Tel: 073-84 28 180
Mail: magnus.niklasson@tikkurila.com

Internationell Key Account Manager
Harald Lacis
Tel: 070 637 75 04
Mail: harald.lacis@tikkurila.com

 

Ni kan också maila oss på  se-order@tikkurila.com
eller via kontaktfomulär >>

has been added to saved.
has been removed from saved.
sv